
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 250 µF |
| Voltage Rating (DC) | 480 V |
| Tolerance | 5 % |
| Termination | Stud |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Dielectric | Polypropylene (PP) |
| Voltage Rating (AC) | 480 V |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Dielectric Material | Polypropylene |
| Packaging | Bulk |
| Height - Seated (Max) | 267 mm |
| RoHS | Compliant |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
